هیچ محصول در سبد خرید موجود نیست

    • ارسال از 1 تا 3 روز کاری
    • پرداخت پس از تحویل
    • تضمین اصالت کالا

زیباترین ایستگاه های قطار

۱-بزرگترین ایستگاه قطار مادرید شبیه به خانه ای با یک باغ زیبای گرمسیری است که انتظار برای قطار را آسانتر از انجام کارهای روزمره می سازد. محل اجتماع ایستگاه با گیاهان شاداب و سبز پوشیده شده است بگونه ای گه برای مسافران حس بودن در یک جنگل سرسبز نه یک ایستگاه راه آهن را تداعی می کند.

۲- ایستگاه راه آهن Chhatrapati Shivaji در هندوستان نه تنها ۳ میلیون مسافر هر روز جابجا م یکند ، بلکه یکی از سایت های محافظت شده یونسکو است. این ایستگاه قبلا به نام ایستگاه Victoria شناخته می شده ، Chhatrapati Shivaji توسط آرشیتکت انگلیسی F.W. Stevens طراحی شده و بالغ بر ۱۰ سال ساخت آن به درازا کشیده شده است. زیبایی واقعی این ساختمان در مدل کردن فرهنگ هاست: مهندس معمار انگلیسی که برای حفظ سنت های معماری هندی با صنعتگران این کشور کار کرده است.

۳- این ایستگاه راه آهن در Kanazawa ژاپن واقع شده و در سال ۲۰۰۵ وقتی ورودی اش تبدیل به یک اثر فرا مدرن معماری شد دستخوش تغییرات زیادی به لحاظ ظاهری گردید. ورودی ایستگاه یک گنبد شیشه ای است به نام “Motenashi Dome,” شد که شبیه یک چتر بزرگ روحانی است. علاوه بر سد یک ایستگاه دارای یک دروازه چوبی است که سنت قدیمی ژاپنی tsuzumi را شبیه سازی می کند. انقاداتی پیرامون این تغییر وجود داشت ، اما توریست ها آن را در آغوش کشیده اند.

۴-ایستگاه راه آهن در پورتو بدلیل کاشی کاری هایش بسیار مشهور است. دیوارهای این ایستگاه راه آهن با بیش از بیست هزار کاشی پوشیده است. این ویژگی یک نمایش نفس گیر و بسیار زیبای از کف تا سقف در این مکان ایجاد کرده است. کاشی کاری های توسط هنرمندی به نام Jorge Colaço انجام شده و قریب به ۱۱ سال- به طول کشید. کاشی ها صحنه هایی از زندگی روزمره در پورتو و همین طور تاریخ آن را به تصویر کشیده است.

۵- پرتردد ترین ایستگاه راه آهن اروپا یکی از زیباترین آنهاست. ایستگاه مرکزی ، به سبک نئو کلاسیک ساخته شده، سالانه به صد و هشتاد میلیون مسافر سرویس رسانی می کند. نمای ایستگاه که با ۲۳ مجسمه آراسته شده ، بلافاصله توجه بیننده را به خود جلب می کند. مجسمه ها معرف ایستگاه های واقع در خط راه آهن ابتدایی ساخته شده می باشند. ۹ مجسمه بزرگتر نشان دهنده ۸ ایستگاه بین المللی و همینطورپاریس بود. ۱۴ مجسمه کوچکتر معرف ۱۴ ایستگاه ازشهر های کوچک و بزرگ فرانسه که در ابتدا توسط این خط سرویس دهی می شد،بود. داخل ایستگاه به زیبایی فضای بیرون ایستگاه است، پنجره های فراخ اجازه ورود مقادیر خیره کننده ای از نور طبیعی برای درخشان کردن فضای داخل ایستگاه می دهد.

Flattr the author زیباترین ایستگاه های قطارPin on Pinterest زیباترین ایستگاه های قطارShare on Reddit زیباترین ایستگاه های قطارShare on Tumblr زیباترین ایستگاه های قطارShare on Facebook زیباترین ایستگاه های قطارShare on Google+ زیباترین ایستگاه های قطارTweet about this on Twitter زیباترین ایستگاه های قطارShare on LinkedIn زیباترین ایستگاه های قطار

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *